Rączki do kieszeni, a make-up w łazience!

„[…] Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Buch – jak gorąco!
Uch – jak gorąco!
Puff – jak gorąco!
Uff – jak gorąco!
Już ledwo sapie, już ledwo zipie […]”

Łatwo nie jest. Przyjemnie też już przeważnie nie, choć czasami, po godzinie dwudziestej drugiej, kiedy temperatura spada do 40C (a czasem nawet poniżej!), w pobliżu tryskającej zimną wodą fontanny – da się żyć nie umierać.

Magazyn Ahlan! donosi, że drugiego czerwca Emiraty były najgorętszym miejscem na ziemi. W Dubaju tego bardzo nie odczuliśmy, ale w pobliżu Al Ain termometry wskazywały 50.5C. Na czerwiec to „sporo”.

Wczoraj wybraliśmy się z Małżem na spacero-przebieżkę. Jak to jest być fizycznie aktywnym w takich warunkach pogodowych? Na pierwszy rzut oka – męcząco, ale normalnie. Na drugi rzut – po powrocie kończyny miałam tak opuchnięte, że dłonie nie chciały zmieścić się w gumowych rękawiczkach do zmywania.

eds

 

Ale nie o tym miałam…

Że w Dubaju za przeklinanie i używanie wulgarnych gestów grozi odsiadka, już chyba wcześniej gdzieś wspominałam. Teraz posiedzieć możemy również za obelgi i przekleństwa wysyłane za pomocą komunikatora WhatsApp. Od kratek (i/lub deportacji w przypadku ekspatów) jeszcze można się wymigać, ale od grzywny już nie. A ta, po ostatniej zarządzonej podwyżce, sięgnąć może nawet AED250,000 (tyleż samo złotówek). Więcej w serwisie What’s On Dubai.

Kolejne zmiany w dubajskich przepisach dotyczą kodeksu ruchu drogowego. Tych zmian nigdy dosyć, bo tutaj doświadczenie prowadzenia samochodu na autostradzie można porównać do jazdy na motorze wśród rozpędzonego stada bawołów.

Poniekąd wydaje mi się, że wcześniej wspomniane surowe kary za niecenzuralne gesty zostały zainspirowane ilością tego typu występków wśród kierowców. Bo nie wierzę, że można przejechać dubajską autostradą nie zaklnąwszy chociaż raz. A jeśli ktoś tego dokonał, to znaczy, że nie zwracał wystarczająco dużo uwagi na sytuację na drodze.

O manierach „kierowców” świadczy sama lista drogowych występków uwzględnionych w nowym regulaminie. Np. pozycja 13. Kobiety robiące sobie makijaż/kobiety i mężczyźni czeszący włosy podczas prowadzenia auta – AED1000 grzywny i 12 czarnych punktów (połowa maks.!).

Reklamy

6 myśli w temacie “Rączki do kieszeni, a make-up w łazience!

Zostaw komentarz, będzie mi miło! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s