Niebieskie Skrzydełko, Piszczałek, Grubasek, Przytulasek, Kamyczki i Dynia… i inne

Niebieskie Skrzydełko, Piszczałek, Grubasek, Przytulasek, Kamyczki i Dynia, a także kilka innych, w sumie sztuk 12, przybyli do Dubaju z Teksasu, gdzie się wykluli i dorośli.

Teraz mieszkają w Mall of Emirates, obok wyciągu narciarskiego Ski Dubai. Jedzą ryby i zabawiają turystów. Pingwiny.

Za 175dhs możemy, w grupie 10 osobowej, spędzić z nimi 15 minut. Za 500dhs, możemy mieć usługę VIP, czyli ta sama zabawa, ale w grupie 4 osobowej. Do tego w cenie gorąca czekolada i upominek.

Ciekawa jestem, na ile same pingwiny wyceniłyby swoją wolność?

Więcej? I tak znalazłby się ktoś, kto byłby w stanie je kupić. Tak samo jak tygrysa. Nawet białego.

Są takie chwile, kiedy jedyne co mogę powiedzieć o pomysłach Emiratczyków, to, że im się w dupach poprzewracało od nadmiaru pieniędzy.

W islamie zwierzęta mają duszę. Po śmierci idą prosto do nieba, jako że nieobdarzone wolną wolą nie mogą popełnić grzechu. Jeśli i mi się uda dostać do raju, wiem, jak będzie on wyglądał. Będą to trybuny. Usiądę sobie wygodnie i będę patrzeć, jak wielbłądy ścigają się niesione na ramionach swoich właścicieli. Jak słonie tresują swoich trenerów. Młode foczki przymierzają płaszcze z ludzkiej skóry. Dorosłe tygrysy będą dawały swojemu potomstwu myśliwych zamkniętych w klatkach. Do zjedzenia, jeśli tygrysiątku uda się otworzyć zabawkę.

Mogłabym jeszcze długo wymieniać.

wypatrzone przy jednej z emirackich willi... źródło: facebook.com
widok na ulicy... źródło: facebook.com
Reklamy

4 myśli w temacie “Niebieskie Skrzydełko, Piszczałek, Grubasek, Przytulasek, Kamyczki i Dynia… i inne

  1. Wiele razy miałam takie odczucia, jak Ty. Że mogą wszystko. Że mają wszystko. Że nie ma na świecie bardziej napompowanego miejsca, niż tam. Ale zaraz potem przychodzi refleksja. Gdyby to nie Emiratczycy mieli wszystko NAJ, gdyby to nie oni kazali płacić 175 DHR za oglądanie pingwinów, gdyby to nie oni trzymali tygrysy w swoich obłędnych willach zrobiłby to… ktoś inny ;-) Przyroda nie znosi próżni. Miejsce szybko by zostałoby wypełnione. Więc cudnie, że tam jesteś, przyglądasz się temu i żyjesz trochę na granicy normalności i nierealności, jaką oni wyznaczają. A luksus zawsze się dobrze sprzedaje ;-)))

    1. To prawda.. A z drugiej strony, jeśli nie zaczniemy tego piętnować, to kto im uświadomi, że nie należy trzymać kotków, które mogą na śniadanie zjeść całą rodzinę? Bynajmniej nie martwię się o tych zjedzonych, tylko o tego kotka, bo jak znam ludzi, władze kazałyby go uśpić, bo postąpił zgodnie ze swoją naturą… ech..

    1. Ja nie lubię i nie rozumiem.. Czy im naprawdę brakuje wyobraźni i nie są w stanie wymyślić bardziej pożytecznych, kreatywnych i etycznych sposobów na wydawanie pieniędzy? Mam kilka pomysłów.. sfiksowanych miliarderów proszę o kontakt, chętnie się podzielę.. ;)

Zostaw komentarz, będzie mi miło! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s