Znaczenie terenu

Kontynuując wątek o naszym wewnętrznym zwierzu – każdy prawdziwy samiec znaczy swój teren.

Samiec kot będzie tak długo pozostawiał własny mocz w kluczowych miejscach swojego terenu, jak długo pozostanie 100% kocurem. W obecnych czasach większość właścicieli rozwiązuje problem wycinając kotu to i tamto, jednak plotka głosi, że nawet tak brutalne posunięcie nie zawsze skutkuje. Znaczenie terenu to bardzo ważna sprawa.

Również w świecie ptaków.

Każdy prawdziwy dzięcioł musi w swoim życiu oznaczyć własną przestrzeń. W tym celu stuka, puka, wali i łomocze dziobem a to w drzewo, a to (jeśli ktoś ma pecha) w dachówkę, a to w co mu tylko do łba przyjdzie. Bo znaczenie terenu to bardzo ważna sprawa.

Zwłaszcza dla mężczyzny.

Ludzki samiec nie poprzestanie na wymyśleniu granic państwowych, wszczęciu wojny o terytorium, czy, w mniejszej skali,  postawieniu murowanych ścian własnego domu. Nie poprzestanie na ogrodzeniu tegoż domu. Prawdziwy ludzki samiec pójdzie o krok dalej i będzie do ostatniego tchu znaczył każdy centymetr własnego domostwa. Czym się da. I gdzie popadnie.

Tak to sobie wyobrażam, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, kiedy zadaję sobie (i mężowi) pytanie: „dlaczego mając dwa kosze na pranie w jednej łazience, dwa kosze w drugiej łazience, wieszak na ubrania w mniejszej sypialni, haczyki na każdych drzwiach w mieszkaniu, dlaczego do jasnej ciasnej, nadal brudne skarpety i przepocone koszulki poniewierają się po kątach, na podłodze, lub skrzętnie upchnięte pod łóżkiem?!


4 myśli w temacie “Znaczenie terenu

Zostaw komentarz, będzie mi miło! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s