Jak być najbardziej nieproduktywnym pracownikiem

Porada zaczerpnięta stąd:

1. Używaj maili w kontaktach z osobami które są mocno zajęte
Jeśli potrzebujesz szybko dowiedzieć się czegoś drobnego, czegoś, co od osoby która ma udzielić Ci informacji nie wymaga wysiłku, zamiast zadzwonić, napisz maila. Zamiast uzyskać odpowiedź od razu, będziesz na informacje czekał cały dzień

2. Dzwoń wtedy, kiedy musisz mieć potwierdzenie rozmowy
Jeśli potrzebujesz informacji która musi zostać potwierdzona (na dowód że się odbyła) dzwoń, ustalaj szczegóły telefonicznie, a następnie dodatkowo wysyłam maila z opisaniem problemu, aby był dowód kontaktu. W ten sposób załatwienie jednej sprawy zajmie Ci dwa razy dłużej.

3. Każdą rzecz załatwiaj z tą samą osobą z osobna
Jeśli potrzebujesz ustalić kilka spraw z drugą osobą, nie załatwiaj ich na raz. Zamiast jednego telefonu czy jednej wizyty w pokoju tej osoby, możesz przecież pięć razy zadzwonić, lub pięć razy wybrać się na spacer do jej pokoju.

4. Wchodząc do czyjegoś biura, zawsze siadaj na chwilkę
Nawet jeśli masz do załatwienia sprawę, która zajmie pięć minut i mógłbyś ten czas przeczekać na stojąco, zawsze siadaj. Może wyniknie z tego jakaś dyskusja dłuższa, albo kawka?

5. Jeśli czegoś nie wiesz, pytaj jak popadnie
Nie szukaj osób które mogą mieć kompetencje i udzielić Ci od razu wskazówek, lecz zawracaj głowę wszystkim napotkanym osobom. Im więcej osób zapytasz, a one powiedzą że nie wiedzą o czym mówisz, tym więcej czasu zmarnujesz.

6. Nigdy nie próbuj niczego załatwiać zaraz po lunchu
Większość osób, przez godzinę po lunchu odczuwa spadek formy. Jesteśmy senni i nic nam się nie chce, więc pracujemy mnie j efektywnie. Ale to również oznacza że jesteśmy mniej zajęci i łatwiej zrobić nam coś dodatkowego. Jeśli potrzebujesz czyjejś pomocy nie proś o nią po lunchu, tylko poczekaj aż osoba ta znów wpadnie w wir swoich obowiązków nie będzie mieć dla Ciebie czasu.

7. Wysyłaj łańcuszki
Mailowe łańcuszki to ulubiona forma rozrywki znudzonych pracowników biur. Nie tylko powinieneś je wysyłać, ale również wynajdywać nowe, ciekawe gry łańcuszkowe.

8. Drukuj maksymalnie dużo
Idziesz na spotkanie z drugim pracownikiem? Wydrukuj waszą korespondencję – generalnie drukuj i archiwizuj co się tylko da. Im bardziej obłożysz się papierami, tym bardziej profesjonalnie będziesz wyglądał.

9. Zapominaj karty dotykowej
Jeśli w Twoim biurze są elektroniczne zamki jak najczęściej zapominaj karty zbliżeniowej. Dzięki temu będziesz musiał wraca się do pokoju, bądź czekać na to aż inny pracownik otworzy Ci drzwi.

10. Pij dużo kawy
Kawa jest świetnym sposobem na nie produktywność o ile pita jest w wystarczających ilościach. Po pierwsze, kawę trzeba zrobić (czas) po drugie, picie kawy działa moczopędnie, więc będziesz częściej biegał do toalety, po trzecie – przy zbyt dużej dawce dostaniesz drgawek i nie dasz rady na niczym się skupić.

Zdobyłam 10 puntów na 10… zastanawiające jedynie jest to, że korporacje same w sobie robią co mogą w celu popularyzowania nieproduktywnych nawyków… może w tym jednak jest głęboko ukryty cel… Jakieś teorie spiskowe?


Jedna myśl w temacie “Jak być najbardziej nieproduktywnym pracownikiem

Zostaw komentarz, będzie mi miło! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s